امام و رهبریچند رسانه ایفیلم وسریال
موضوعات داغ

رادیو محرم هم به ویترین تجارب آقای کارگردان اضافه شد!

سلام وقتتون بخیر,اگر ممکن است خودتان را معرفی کنید ؟

سلام من حسین سعادتی هستم دانشجوی ترم ۷ رشته مهندسی صنایع مقطع کارشناسی

چه طور با رسانه دانشجویی صیقل آشنا شدید ؟

حقیقتا,من از ترم های اول دوران دانشجویی خود انگیزه بالایی در زمینه تولید محتوا  و نویسندگی داشتم ,سپس با دوستانم در انجمن علمی رشته مهندسی صنایع در نشریه علمی به فعالیت خود ادامه دادم .به واسطه اساتیدم در برخی دوره ها شرکت کردم و نهایتا در اوج فعالیت هایم در روابط عمومی دانشگاه و خبرگزاری ایسنا فعالیت داشتم .
تا اینکه در یکی از گزارش های خبری خودم با رسانه دانشجویی صیقل آشنا شدم و تقریبا جایی بود که با علایق و سلایق من متناسب بود لذا وارد همکاری با این رسانه نوپا شدم .

رادیو محرم؟

خوب برای من به شخصه تجربه پروژه های مختلف با طعم دانشجویی خیلی شیرین است و تقریبا تا آنجا که توان داشتم سعی کردم با حضور بهینه در آنها در کیفیت و بهره وری آنها موثر بوده باشم

پارسال که توفیق حضور در ضیافت رضوی در شهر مقدس مشهد را داشتم در یکی از جلسات ایده رادیو محرم در ذهنم تداعی شد  .تا اینکه با شروع ویروس منحوس کرونا به پیشنهاد آقای نظام آبادی به این ایده جامع عمل پوشاندیم تا به نوعی با زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدای کربلا بتوانیم از گسترش این ویروس جلوگیری کرده و زنجیره آن را قطع کنیم .

حتما در مسیر کارتان با مشکلاتی مواجه بودید…!؟

قطعا,با وجود اینکه تقریبا یک ماه تا محرم زمان داشتیم و قرار بود به صورت دورکاری پروژه را پیش ببریم و از آن مهم تر تشکیل تیمی قدرتمند و شایسته کمی سخت بود چرا که اکثر بچه ها درگیر کارها و امور متفاوت بودند ,ولی خوب همانطور که در سوال قبل هم گفتم من خیلی دوست دارم که چالش های زیادی را تجربه کنم و به قول یکی از اساتید “کلا به زندگی در شرایط سخت عادت داری ” و ترکیب آن با عشق و علاقه قطعا موانع را برای من آسان میکرد و البته دلگرمی های مادرم کم تاثیر نبوده است .

محورهای رادیو محرم را معرفی میکنید ؟

در این پروژه کاملا دانشجویی که صفر تا صد آن با به صورت دورکاری انجام میشد پادکست هایی را با محور های عاشورایی تولید میکردیم و در بستر شبکه های اجتماعی (ایتا و تلگرام )انتشار پیدا میکرد اما اگر بخواهم به صورت دقیق اشاره کنم :

  • حدیث روز
  • درس های عاشورا
  • یک واحد نوکری
  • مسابقه

فکر میکنید تا چه اندازه موفق بوده اید ؟

سوال سختی است خوب قطعا مشکلات و نقص های وجود داشته است و من آن را انکار نمیکنم به هیچ وجه!
اما رسانه ما کاملا نوپا و تازه است و این هدف را دنبال میکند تا بتواند به عنوان رسانه ای مستقل در سطح دانشجویی فعالیت کند و بتواند به دانشجویان کلماتی چون #مطالبه_گری را نهادینه کند
اما در کل من و دست اندرکاران رسانه صیقل رضایت خود را اعلام میداریم و امیدوارم که مورد توجه جامعه آماری هدف قرار گرفته باشد .

سخن پایانی ؟

خداوند متعال را شاکرم که این سعادت را به من عطا کرد که بتوانم در این راه قدمی بردارم ,و هم چنین از ارزش های معنوی این برنامه بهره مند شویم و دوست دارم آن را به دوست مرحومم محمد جواد عباسی و پدربزرگ عزیزم  هدیه دهم.   درپایان ,از همه هم تیمی های عزیزم صمیمانه تشکر میکنم که در کنار من بودند و اگر در طی کار بر آنها سخت گرفتم همین جا حلالیت می طلبم .
امید است که در پروژه های بعدی نیز بتوانیم در کنار هم به مراحل خوبی دست پیدا کنیم

برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن