امام و رهبری

بازتاب سخنان رهبری در رسانه های خارجی

رهبر معظم انقلاب با تاکید بر اینکه آمریکا از گذشته تا به امروز هیچ تغییری نکرده است، خاطرنشان کردند: هیچ نتیجه‌ای ‌از گفت‌وگو با آمریکایی‌ها حاصل نخواهد شد؛ چرا که آنها یقیناً هیچ امتیازی نخواهند داد. بیانات ایشان بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های خارجی داشته است.


خبرگزاری اسپوتنیک با انتشار بخش‌هایی از بیانات امروز حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در جمع دانشجویان و دانش‌آموزان و در آستانه روز استکبارستیزی گزارش داد: رهبری ایران روز یک‌شنبه مذاکره تهران با واشنگتن را غیر محتمل دانست و تاکید کرد که کشورش در برابر فشارهای آمریکا تسلیم نخواهد شد.

اسپوتنیک در ادامه گزارش داد: رهبر جمهوری اسلامی همچنین گفت که راه بستن نفوذ آمریکا، منع هرگونه مذاکره با این کشور است و آنهایی که فکر می‌کنند مذاکره با دشمن حلال تمامی مشکلات است، صد در صد اشتباه می‌کنند.

خبرگزاری رویترز نیز در گزارشی به انتشار بیانات امروز رهبر انقلاب پرداخت و نوشت: آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به اینکه ایران در برابر دشمن قدیمی خود، یعنی آمریکا تسلیم نمی‌شود، گفت که مذاکره با واشنگتن نیز مشکلات تهران را حل نخواهد کرد.

همچنین خبرگزاری ترند گزارش داد: رهبر معظم ایران امروز (یک‌شنبه) بار دیگر تاکید کرد که مذاکره با آمریکا نتیجه‌ای در بر نخواهد داشت.

وی در ادامه راه مسدود کردن نفوذ آمریکا را عدم مذاکره با واشنگتن دانست و خطاب به حامیان گفت‌وگو با آمریکا خاطر نشان کرد که آنها کاملا اشتباه می‌کنند.

خبرگزاری فرانسه در گزارش خود درباره بیانات امروز رهبر معظم انقلاب به انتشار صحبت‌های ایشان در رابطه با منع مذاکره با آمریکا پرداخت و نوشت: رهبری ایران در آستانه چهل سالگی ماجرای سفارت واشنگتن در تهران تاکید کرد که از گفت‌وگو با آمریکا هیچ نتیجه‌ای حاصل نخواهد شد، چراکه آنها به‌طور قطع و به یقین هیچ امتیازی نخواهند داد.

در ادامه گزارش خبرگزاری فرانسه آمده است: آیت‌الله خامنه‌ای همچنین گفت، آنهایی که فکر می‌کنند مذاکره با آمریکا مشکلات ایران را حل خواهد کرد، به شدت در اشتباهند.

روزنامه حریت، فایننشال پست، اورشلیم پست، نیویورک تایمز، استار و شبکه العربیه از جمله دیگر رسانه‌هایی هستند که بیانات امروز رهبر معظم انقلاب را منتشر کردند و به‌ویژه به صحبت‌های ایشان درباره بی نتیجه بودن مذاکره با آمریکا پرداختند.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + هفت =

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن